Podstawy przecinania wysokociśnieniową strugą wodno-ścireną


8 grudzień, 2013

 

     Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową publikacją na temat "Podstawy przecinania wysokociśnieniową strugą wodno-ścierną" opublikowanego w dziale Artykuły. W artykule opisano podstawowe zagadnienia dotyczące procesu przecinania z wykorzystaniem wysokociśnieniowej strugi wodno-ściernej. Przybliżono teoretyczne podstawy przecinania strugą, parametry hydrauliczne i technologiczne oraz obszar stosowania i zalety takiego sposobu kształtowania materiałów.

Podstawy przecinania wysokociśnieniową strugą wodną


9 czerwiec, 2013

 

     Zapraszamy do lektury nowego artykułu na temat "Podstawy przecinania wysokociśnieniową strugą wodną" opublikowanego w dziale Artykuły. W artykule opisano podstawowe zagadnienia dotyczące procesu przecinania z wykorzystaniem wysokociśnieniowej strugi wody. Przybliżono teoretyczne podstawy przecinania strugą, parametry hydrauliczne i technologiczne oraz zalety i wady, a także przykłady komercyjnego wykorzystana takiego procesu kształtowania (porcjowania) materiałów.

Analiza możliwości wykorzystania polimerobetonu jako materiału do budowy korpusów obrabiarek wodno-ściernych


14 luty, 2013

 

      Zapraszamy do działu Artykuły w którym opublikowano artykuł "Analiza możliwości wykorzystania polimerobetonu jako materiału do budowy korpusów obrabiarek wodno-ściernych". W publikacji przeanalizowano możliwość wykorzystania polimerobetonu do budowy obrabiarek wodno-ściernych. Zapraszamy do lektury.

Ścierniwa w obróbce strumienio-ściernej


30 październik, 2012

 

      W dziale Artykuły zamieszczono artykuł "Ścierniwa w obróbce strumieniowej" w którym opisano wybrane ścierniwa (naturalne jak i syntetyczne) stosowane w obróbce strumieniowo-ściernej, ich podstawowe własności jak twardość, kształt ziarna oraz składy granulometryczne. Zwrócono także uwagę na aspekt prawny związany z możliwością stosowania ścierniw w technologii suchej jak i mokrej. Zapraszamy do lektury.

Technologia waterjet na targach ITM 2012


3 wrzesień, 2012

 

     Zakończyły się właśnie Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM 2012. Na targach obecni byli m. in. Flow Europe, STM, Maximator Jet, Eckert, Waterjet Sweden, Kimla. Zapraszamy wszystkich do zapoznanioa się z realacją z teegorocznych targów (link w zakładce "Artykuły"). Dziękujemy tym wszystkim, którzy gościli nas na swoich stanowiskach. Do zobaczenia za rok.

Nowa szata graficzna portalu


19 luty, 2011

 

     Strona waterjet.org.pl zmienia się. Mamy nadzieję, że wzbogacona o nowe materiały i nieco zmieniony układ będzie bardziej przyjazna internautom szukającym informacji na temat technologii waterjet. Największe zmiany dotyczą działu Maszyny w kategorii Technologia. Dodano lub rozszerzono tu opisy pomp, głowic dynamicznych oraz osprzętu wysokociśnieniowego. Pracujemy nad tym, aby informacje tam zawarte były jak najbardziej aktualne.
     Zmiany dotyczą także forum, gdzie przeorganizowano istniejące działy. Powstały także nowe takie jak: Hydrostrumieniowa obróbka powierzchni czy Technologia 6000 bar i więcej. Zapraszamy do dyskusji. Swoje uwagi na temat portalu i forum prosimy kierować na adres: info@waterjet.org.pl. Opinię można także wyrazić na forum.

Wzrost ilości odwiedzin portalu


2 listopad, 2010

 

      Mijają już ponad dwa lata od momentu formalnego uruchomienia strony waterjet.org.pl. Od tego czasu portal cały czas się rozwija. W najbliższych tygodniach planowanych jest kilka zmian (m. in. przejście na platformę CMS). Miło nam poinformować także o wzroście ilości odwiedzin. Liczba wejść na stronę waterjet.org.pl w odniesieniu do poszczególnych miesięcy z lat ubiegłych potroiła się, co uwidaczniają odpowiednie statystyki odwiedzin (wykres poniżej). Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju strony i zapraszamy do dalszej współpracy.

Dni otwarte Maxiem i Omax w Polsce zakończone


22 październik, 2010

 

     Zakończyły się, trwające w dniach 27 wrzesień - 5 październik, dni otwarte firm Maxiem i Omax. Jest to pierwsza taka akcja zorganizowana przez przedstawicieli korporacji Omax w Polsce - mam nadzieję, że nie ostatnia. Więcej informacji podsumowujących akcję znajdziesz tutaj: Dni otwarte Maxiem Omax zakończone

Dni otwarte Maxiem i Omax w Polsce coraz bliżej


15 wrzesień, 2010

 

     Jako patron medialny akcji Dni otwartych firm Maxiem i Omax przypominamy o upływającym w dniu 20 września terminie rezerwacji wizyty w siedzibie firmy Jetsystem w czasie dni otwartych (27 wrzesień - 5 październik). Więcej informacji o akcji znajdziesz tutaj: Dni otwarte Maxiem Omax coraz bliżej

Dni otwarte Maxiem i Omax w Polsce


18 sierpień, 2010

 

     Miło nam poinformować, że zostaliśmy patronem medialnym dni otwartych firm Maxiem i Omax organizownych przez dystrybutora tych marek na Polakę, czyli firmę Jet System z Elbląga. Wspieramy każde dzaiłana propagujące tą technologię dlatego też zapraszamy do odwiedzin firmy w dniach 27 wrzesień - 5 październik. Zachęcamy także inne firmy do podobnych akcji. Więcej informacji o akcji znajdziesz tutaj: Dni otwarte Maxiem Omax

Maszyny waterjet w Poznaniu, MTP 2010


15 lipiec, 2010

 

     Maszyny waterjet w Poznaniu, MTP 2010 - zapraszamy do zapoznania się z relacją z MTP 2010, która została zamieszczona w dziale artykuły.

Międzynarodowe Targi Poznańskie zakończone


13 czerwic, 2010

 

     Zakończyły się właśnie Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tym roku wystawcy z branży waterjet pokazali parę ciekawych rozwiązań. Wystawiali się m. in. Flow Europe, Omax, Maxiem, STM. Eckert, Waterjet Sweden, Rychly Tom. Przygotowujemy relację z targów, do wystawców z którymi nie udało nam się porozmawiać (z braku czasu) przesłane będą ankiety w celu pozyskania aktualnej oferty firm. Dziękujemy tym wszystkim, którzy gościli nas na swoich stanowiskach. Do zobaczenia za rok.

Jak kupować maszynę do cięcia wodą


21 maj, 2009

 

     W dziale artykuły zamieszczono poradnik pt. Jak kupować maszynę do cięcia wodą? - jest to zbiór porad dla tych, którzy chcą kupić nową lub używaną maszynę do cięcia wodą. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem oraz wyrażania swoich opinii na forum.

Podgląd na posty


22 luty, 2009

 

     Na stronie głównej dodano podgląd na ostatnie posty naszego forum. Mamy nadzieję, że poprawi to funkcjonalność serwisu oraz zachęci do wymiany poglądów, doświadczeń na temat technologii waterjet.

Nowe zdjęcia


6 grudzień, 2008

 

     W dziale media umieszczono zdjęcia wyciętych części i maszyny Omax 55100. Jeżeli posiadasz zdjęcia (jesteś ich autorem) i chciałbyś, aby znalazły się w galerii waterjet.org.pl prosimy o kontakt na adres: info@waterjet.org.pl

Ruszyło forum


21 listopad, 2008

 

     W dniu dzisiejszym ruszyło forum - mam nadzieję, że pomoże to zintergrować ludzi zainteresowanych technologią waterjet. Proszę o przysyłanie propozycji jakie działy mają się znaleźć na forum oraz ewentualne uwagi na temat jego działania. Zapraszam do rejestrowania się.

Nowe opisy i zdjęcia


28 październik, 2008

 

     W zakładkach podstawy i maszyny dodano nowe opisy i zdjęcia. Dodano opis technologii Abrasive Water Suspension Jet (AWSJ) - bardzo często pomijanej w opracowaniach związanych z wysokociśnieniową strugą wody.

Uzupełnienie działu FAQ


15 październik, 2008

 

     W zakładce FAQ uzupełniono brakujące odpowiedzi. Prosimy o podsyłanie pytań na które możemy odpowiedzieć i ewentualnie umieścić je w tym dziale. Staramy się codziennie ulepszać serwis, jeżeli macie jakieś uwagi prosimy korzystać z formularza znajdującego się w zakładce kontakt.

Nowe zdjęcia


7 październik, 2008

 

     W zakładkach maszyny, podstawy i korzyści dodano nowe zdjęcia. Opracowano także parę pojęć w dziale FAQ.

Formularz kontaktowy


15 wrzesień, 2008

 

     W zakładce kontakt uruchomiony został formularz umożliwiający wysyłanie wiadomości bez potrzeby korzystania z programu pocztowego. Od teraz kontakt z nami będzie łatwiejszy.

Nowy dział


10 wrzesień, 2008

 

     Ruszył dział FAQ. Jeszcze nie do końca opracowany ale z dnia na dzień powinno być lepiej. Wprowadzono także kosmetyczne poprawki na poszczególnych podstronach. Pełną funkcjonalność serwis powinien uzyskać w ciągu miesiąca.

waterjet.org.pl - pierwsza odsłona


1 wrzesień, 2008

 

     Strona waterjet.org.pl rusza. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo odpowiednią ilość informacji na temat strugi wody. Prace nad rozwojem serwisu ciągle trwają. W najbliższym czasie planowana jest rozbudowa poszczególnych rozdziałów, chcemy także zamieszczać testy maszyn i urządzeń związanych z omawianą tu technologią oraz uruchomić małą giełdę pracy.
      Wszelkie uwagi na temat serwisu lub jego działania proszę kierować na adres: info@waterjet.org.pl