powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cena zakupu
Autor Wiadomość
Wirt

Wysłany: 2010-10-03, 20:56   cena zakupu

Witam wszystkich czy ktoś byłby w stanie udzielić mi informacji o cenach waterjetów?

Jarek 
power of water

Wysłany: 2010-10-03, 22:25   

Witam

Cena jest uzależniona od wielu czynników (wielkości obszaru roboczego, wyposażenia, osprzętu i jeszcze paru rzeczy). Trudno jest bez tak jednoznacznie określić koszt zakupu maszyny ale mniej więcej ceny dobrych maszyn zaczynają się w okolicach 400 tyś zł. Jeszcze raz podkreślam, że jest to zawsze indywidualna sprawa.

Pozdrawiam
Jarek

Wirt

Wysłany: 2010-10-03, 23:02   

cena jest dość duża i tak się zastanawiam popyt na tego typu usługi jest dość duży? i czy warto inwestować w wycinananie wodą? chodzi mi o opłacalność inwestycji. interesuje mnie maszyna o polu roboczym coś około 2 na 3m

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2010-10-26, 00:25   

Myślę że nie wystarczy kupić maszynę do cięcia wodą i już. Nawet nie mam pewności, że ktoś kto ci ją sprzeda walnie się w pierś i zagwarantuje, że zrobisz na niej jakikolwiek biznes.

Jeśli jest to uzupełnienie twojego parku maszyn to już lepiej, kwestia tylko do czego jest Ci ona potrzebna.

Jeśli natomiast nie jest to uzupełnienie twojej produkcji to najpierw porozglądałbym się w twoim zasięgu jakie są ceny cięcia usługowego. Możesz nawet już zacząć pozyskiwać klientów na ciecie, nie posiadając jeszcze maszyny. Przecież jeżeli będziesz miał klienta to sam zlecisz taką usługę na waterjeta którego masz w okolicy, lub którego planujesz kupić.
 Po pierwsze nie ryzykujesz wydatku
 po drugie sprawdzasz czy dajesz radę w tym biznesie (uczysz się go i sprawdzasz czy daje się z tego wyżyć)
 po trzecie testujesz w ten sposób maszyny.

Nie jest to rozwiązanie pozbawione wad, ale można tak zacząć nie ponosząc zbyt dużego ryzyka. Ja bym tak zrobił.

Odpowiedz do tematu