powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Admin
2011-02-18, 11:21
Nowa pompa enduro max
Autor Wiadomość
Marcin75

Wysłany: 2011-01-06, 16:07   Nowa pompa enduro max

OMAX podaje, że wyprodukował przełomową pompę dla swoich waterjetów. Nowa korbowodówka amerykanów nazywa się enduro max. Według informacji OMAX, pracuje 1000 godzin bez potrzeby serwisowania???? Niezłe. Pompa jest już chyba w sprzedaży w Jetsystem i pasuje do każdego OMAXA.

enduro.jpg
Plik ściągnięto 13052 raz(y) 36,1 KB

Gruzin

Wysłany: 2011-01-10, 11:12   Gorsza sprawność

Póki co to są zdawkowe informacje. Brak jakichkolwiek szczegółów i konkretów.
Wiemy tylko tyle, że sprawność pompy jest gorsza niż przy modelach P3050 czy P4055.
Firma podaje 85% :mrgreen:

Czekam z niecierpliwością aby ktoś z użytkowników tej pompy potwierdził te 1000h

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2011-01-15, 19:53   

Ja mam machinę po gwarancji i jak trzeba dociągam do 900h od przeglądu do przeglądu. Także dla mnie to żadna wielka nowość ;-)

Gruzin, jak napisałeś o tej sprawności to poczułem się dumny, że mam już nie młodą maszynę a sprawność lepszą od tzw. nowości Pompy Enduro Max.
Niestety, nie wiem skąd brałeś dane, ale producent podaje sprawność Enduro Max na poziomie 86%, a mojej 40-stki 85%.
W tej sprawie jak na nowość to nie za duży progres, ale na pewno nie jest to spadek.
Chyba z matmy w szkole, to nie byłeś orłem :lol:

Enduro Max http://www.omax.com/enduromax.php

P4055V http://www.omax.com/pumps.php

Gruzin

Wysłany: 2011-01-17, 19:20   

Dane odnośnie sprawności obydwu typów pomp zaczerpnąłem z publikacji producenta. Ponadto wartości takie podają pracownicy firmy, z którymi rozmawiałem w październiku 2010.

Prośba do pozostałych użytkowników pomp o podanie swoich czasookresów wymiany uszczelnień.

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2011-01-18, 00:50   

Gruzin napisał/a:
zaczerpnąłem z publikacji producenta. Ponadto wartości takie

Gruzin, w poście powyżej powołuję się właśnie na dane opublikowane przez producenta z jego amerykańskiej strony. Masz jakieś inne dane? Z dugiej strony ja tam handlwcom niedowierzam bo albo ja źle usłyszę, albo oni się mogą walnąć jak coś mówią. Co napisane to pewne jest i do tego się można odwołać.

Jeśli chodzi o przeglądy na pompach, to w mojej starej jak była na gwarancji to producent określił na 500h.
Gruzin, pisałeś w innym poście na tym forum, że w Omaxach przegląd jest po 300 a we wzmacniaczach co 500. Nie wiem znów skad miałeś dane, ale w Omaxie któego posiadam zawsze było co 500h i to jest fakt. Nikt nam nie zalecał, albo zabraniał jechać na maxa, bo przegląd trzeba będzie zrobić co 300.

Może musisz zmienić źródła bo to cię okłamuje ;-)

W sparwie części zamiennych do Omaxa, które przytaczałeś w tym samym poście, też jest dużo rozbieżności (podałeś na wiele elemenów wyższe ceny niż ja płacę w rzeczywistości), ałe tego już nie komentowałem, bo nie mam w tym interesu.

Gruzin

Wysłany: 2011-01-18, 09:50   

Nie ma dnia, żeby nie pojawiła się jakaś publikacja na polskich stronach www. A że jest autoryzowana przez dystrybutora, to podaje te dane za źródłem.

Kwestia wiary, czy niewiary to już sprawa dla fachowców w tej dziedzinie...

Przeglądy co 300, 500, czy 900 h w dużej mierze zależą od specyfiki pracy.
Faktem jest, że uszczelki poddawane są sile tarcia.

Przy założeniu, że w obydwu przypadkach mamy ten sam materiał, z których wykonane są uszczelniacze oraz porównując prędkości pracy tłoków w jednej i drugiej pompie (korbowa i wzmacniaczowa) nawet z uwzględnieniem różnych długości skoków to po wykonaniu pewnej liczby cykli materiał ulega uszkodzeniu. I jeśli u Ciebie jest to 900 h to uważam to za doskonały wynik. Niestety potwierdzony na razie tylko przez Ciebie.

Co do cen to na pewno są zróżnicowane. Zresztą na rynku dostępnych jest od zatrzęsienia zestawów naprawczych. Odsyłam do wątku na temat kryz. 20-30 h na kryzę to mało.

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2011-01-18, 21:15   

Jeśli rozmawiamy o okresach przeglądów, to 900h jest osiągalne w naszym przypadku, potwierdzone praktyką. Nie zawsze udaje się tyle osiągnąć. Jeśli chodzi o 500h zalecane przez producenta to nie pamiętam aby zdażyło się zrobić mniej. Jak maszyna była na gwarancji to przeglądy na 500h robił dla nas serwis Jet System (serwis dystrybutowa Omaxa w Polsce).

Nie chcę sie czepiać, ale zerknąłem również na strony dystrybutora i nigdzie nie znalazłem wzmianki o spadku sprawności. Szczerze mówiąc wogóle trudno było mi znaleźć informację o sprawności pomp.

Napisali coś tu http://www.omax.pl/aktualnosci,13.html - to chyba jakaś nowa strona

i tu na stronie Jet Systemu w zakładce o pompach nic nie ma
http://www.jetsystem.pl/page.php?cont=11,37

Możesz podrzucić te publikacje?

Zdzisio
Mgr inż.

Wysłany: 2011-02-11, 12:19   

Tuti napisał/a:

Napisali coś tu http://www.omax.pl/aktualnosci,13.html -

Przeczytałem ten artykuł i powiem Ci Tuti, że ta pompa jest dużo lepsza od Twojej staruszki i nie chodzi tylko o wyższe osiągane ciśnienie, ale o brak manifolda.
Zamknięcie każdego z cylindrów osobnym blokiem zaworowym, powoduje, że w razie problemów z którymkolwiek cylindrem , można serwisować pojedyńczy cylinder, a nie jak w starych pompach trzeba było wymieniać cały zestaw na wszystkich cylindrach.

Wiadomo już, kiedy ta pompa pojawi się w Polsce?

Myślę, że wielu klientów będzie chciało wymienić stare pompy na pompę Enduro, podejrzewam maszyna jest do takiej wymiany przystosowana.

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2011-02-13, 14:34   

No to jak? Będzie można jechać na dwóch cylindrach a trzeci wyłączyć?

Zdzisio
Mgr inż.

Wysłany: 2011-02-13, 15:33   

Tuti napisał/a:
No to jak? Będzie można jechać na dwóch cylindrach a trzeci wyłączyć?

teoretycznie tak, tyle, że to bez sensu bo będą pulsację ciśnienia. Miałem na myśli, że w razie kłopotów można wymienić uszczelnienia tylko na jednym cylindrze, nie ma potrzeby rozbierania pozostałych, jak to miało miejsce w starych pompach. Chociaż podejrzewam, że jak ktoś miał maszynę po gwarancji to też nie wymieniał całego zestawu, tylko uszczelnienia, tam gdzie było to konieczne.

Dekiel 

Wysłany: 2011-02-13, 16:37   

Czekam na metytoryczną duskusję, ale widzę,że nie ma kto rzuconej rękawicy podnieść.
Ostatnio zmieniony przez Modo 2011-02-13, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  

Zdzisio
Mgr inż.

Wysłany: 2011-02-13, 20:20   

Dekiel, załóżmy przez chwilę, że masz rację, dziwi mnie tylko, że nie masz żadnych argumentów żeby obrzucić błotem pompę enduro, dlaczego nie zarzucisz mi, że kłamie odnośnie aspektów technicznych tej pompy, może dlatego, że napisałem prawdę?
Przecież to bez znaczenia kogo, kto reprezentuję, prowadzimy z Tutim merytoryczną dyskusję, a Ty z braku argumentów piszesz bzdury.

Odpowiedz do tematu