powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głowica niwelująca stożek.
Autor Wiadomość
nerc

Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 2
Wysłany: 2010-01-18, 21:43   Głowica niwelująca stożek.

Witam,
chciałem się zapytać osób, które posiadają w swoich maszynach dynamiczną głowicę, która niweluje stożek. Czy rzeczywiście stożek na ciętym materiale jest 0,0x mm.
O ile realnie zwiększa się prędkość cięcia na elementach które posiadają skomplikowany kształt?
 
     
danTe21 

Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-03-20, 21:57   

Witam,

Posiadam na swojej maszynie dynamiczna głowicę do niwelowania stożkowatości materiałów ciętych. Jej działanie polega na mechanicznym odchylaniu strumienia w celu przeniesienia stożka w odpad i zachowaniu prostopadłości. Z własnego doswiadczenia mogę powiedzieć, że otrzymanie za pomocą tego urządzenia idealnej prostopadłości jest możliwe.. to wszystko zależy od wielu parametrów, np: jaki materiał tniesz i jak się on obrabia -kąt odchylenia przewidziany przez program może się lekko róznić od ideału, ale oczywiście zostało to przewidziane i można manualnie zmieniać ten kąt o niewielkie wartości i dojść do perfekcji :). Realnie podczas zwykłego cięcia stożek mieści się w przedziale +/- 0,03-0,05 mm. Jest to bardzo dobry wynik, który zadowala praktycznie wszystkich naszych klientów.. A jezeli chodzi o przyspieszanie cięcia to faktycznie wygląda to dużo lepiej niż na standardowych ośkach, ostania ulepszenie oprogramowania przez producenta pozwala zwiększyc prędkość cięcia skomplikowanych detali nawet o 30%.. nic się nie zmienia poza małą łatka do programu.. a efekt powalający ;D Głowica teraz może się odchylać w taki sposób aby najpierw wycinać górny fragment detalu, potem dół. Dotychczas było tak, że strumień ''ciągnął się'' za głowicą...
Mam nadzieje, że troche pomogłem
pozdrowienia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group