powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Modo
2010-05-23, 01:19
Jakość wody
Autor Wiadomość
kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2009-12-09, 21:18   Jakość wody

A mnie nurtuje temat jakości wody na maszynie i jej parametry...

Jak to u Was jest rozwiązane?

Jakiego rodzaju Systemy Uzdatniania wody są stosowane na Waszych maszynach? I czy są wogóle stosowane? Widziałem różne rozwiązania... Czasem mocno kontrowersyjne...

Jaki powinien być idealny układ instalacji wodnej, uwzględniający paramery wody jak i aspekty ekonomiczne?...

Czy ktoś z Was posiada zamknięty układ obiegu wody na maszynie?

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2009-12-10, 01:03   

Jak w firmie podjęta została decyzja o zakupie maszyny to oczywiście, firma od której kupiliśmy waterjeta zrobiła u nas tzw. "wizję lokalną" i powiedziała na co należy zwracać uwagę. Dot. to również systemu uzdatniania wody jaki mamy zamontowany.
Szczerze mówiąc, nikt z nas nie ingerował w decyzję jaką stację uzdatniania wody mamy kupić, w końcu firma która sprzedawała całe urządzenie chyba wie co robi.

Jak do tej pory nie mam większych z tym problemów. Czasem tylko zdarza mi się ze szef przypierdziela się o "ponad normatywne" zużycie filtrów.

Ale jak pytasz, to się zaniepokoiłem. Czy to jest z jakiegoś powodu istotne? Czy tak chciałeś zagadać? :lol:

Barthez 
Bartłomiej Cierlicki

Wysłany: 2009-12-12, 20:47   

Ja miałem jak kolega wizję lokalną i testy wody wysłałem do producenta maszyny. Producent przygotował oczywiście odpłatnie uzdatniacz do wody prosty do bólu i cholernie drogi. System poległa na tym że był pojemnik z uzdatniaczem wody który był wtryskiwany do wody przy poborze przez pompę. Rozwiązanie dobre lecz nie wolne od wad. Mianowicie uzdatniacz tego typu zapychał filtry ponieważ jego konsystencja było tłusta co powodowało osadzania się tej tłustej mazi na filtrach. filtry wymieniałem co 300h pracy maszyny i nie są tanie bo 100ero za jeden. Druga sprawa uzdatniacz poprawił jakość wody ale nie wystarczająco tzn nie mogłem dojść do 500h do remontu. Pompa wytrzymywała zaledwie 300h. Mam pompę hyplex flow z napędem poprzez skrzynie korbowodową jak w Omax strasznie wrażliwa na złą jakość wody. Pękały szybko sprężynki check valve dysze szybko siadały nie mówiąc o filtrach. Ja przetoczyłem batalie z swoim szefem żebyśmy zrobili stacje uzdatniania wody zgłosiłem się do chem-tech który robi systemy uzdatniania wody i przy okazji jest naszym stałym klientem,wiec mieliśmy specjalna ofertę.Zbudowali dla nas ten system składa się 4 stacji-butli z węglem aktywnym i czymś tam jeszcze dokładnie nie wiem oraz solą aktywna. I teraz kolego najważniejsze jakość wody się poprawiła filtry(od pompy) wymieniam co1500h i nie wyglądają na mocno zużyte, ale dla proformy wymieniam. Spokojnie wytrzymuje mi 500h do remontu raz nie mogłem przeprowadzić na czas remontu to chłopaki dobili do 750h i części nie wyglądały przyzwoicie. Żywotność dysz-kryz szafirowych się podniosła 40h do 60-85h.Fakt taka stacja nie jest tania ale koszty się zwracają. Mam namiary do faceta który robi takie stacje taniej. Wiec w razie czego możesz się spytać niech ci zrobi wycenę. pozdrawiam :->

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2009-12-14, 23:03   

To faktycznie musiałeś mieć strasznie kiepską stacje, bo u mnie bez problemu uszczelnienia wytrzymują 500 h.

Mam stację opartą na dwóch zbiornikach z bajpasem, tzn. że jeśli jedno złoże eksploatujemy to drugie w tym czasie się regeneruje. Tak przygotowana stacja nadaje się do pracy na 3 zmiany. Co do kasy, to firma zapłaciła za naszą wersje gdzieś miedzy 1500 a 2000 Euro.

Dziwne też miałeś złoże, maziste? Hmm, to fachowcy od maszyny się nie sprawdzili.

Odpowiedz do tematu