powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc.
Autor Wiadomość
kill0l 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-02-25, 00:05   Prośba o pomoc.

Najpierw chcę się przywitać bo jestem nowy na forum
WITAM :mrgreen:
A teraz przejdę do konkretów. Jestem studentem i od pewnego czasu interesuję się tematyką związaną z technologią waterjet. Niestety ciężko mi rozwijać pasje bo nie mam na co dzień możliwości bezpośredniego kontaktu z maszynami tego typu :-( Także pozostaje mi jak na razie zapoznawanie się z opracowaniami, rożnego typu manualami, instrukcjami, broszurami firm itp...(może załapie się niedługo na jakiś mały staż). Udało mi się znaleźć na uczelni profesora, który podjął się tego żeby być moim promotorem, a wstępnie wymyśliłem sobie temat - "Hydrauliczne układy cięcia wysokociśnieniowym strumieniem medium." (brzmi znajomo? :-P ) I tutaj mam pytanie... ponieważ zbieram materiały, a w sieci przeważnie znajduje powierzchowne opisy, to czy nie macie może Panowie/(Panie?) jakichś bardziej szczegółowych materiałów? Nie chodzi mi o rzeczy zastrzeżone przez firmę itp. ale materiały takie które ciężko znaleźć bezpośrednio na stronie producenta. Może forum odwiedzają jacyś pracownicy naukowi, którzy dysponują publikacjami, dotyczącymi tematu i byliby skłonni podzielić się nimi. Temat mojej pracy na razie jest tematem wstępnym. Chciałbym poruszyć w nim wiele wątków związanych z WJ. Zresztą tematyka mnie interesuje, także z chęcią poczytam wszystko co tam macie :lol:
 
     
Jarek 
power of water

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 43
Wysłany: 2011-02-25, 11:41   

Witam

Radzę przeszukać bazy artykułów dostępnych zwykle w bibliotekach uczelni wyższych np. elsevier itp., w których można znaleźć wiele opracowań naukowych dotyczących tej technologii.

Pozdrawiam
Jarek
 
 
     
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-02-27, 10:04   pomoc...

Jeżeli ja mógłbym w czymś pomóc to bardzo chętnie.... Jestem inżynierem serwisu i na co dzień skręcam, rozkręcam WJ.... ha ha ha...

Materiałów mam full...

Znam bardzo dobrze: OMAX, MAXIEM i KIMLA.

Moje dane kontaktowe: http://borawskikrzysztof..../p/kontakt.html
_________________
www.borawskikrzysztof.blogspot.com
 
 
     
kill0l 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-02-28, 17:35   Re: pomoc...

kali77 napisał/a:
Jeżeli ja mógłbym w czymś pomóc to bardzo chętnie.... Jestem inżynierem serwisu i na co dzień skręcam, rozkręcam WJ.... ha ha ha...

Materiałów mam full...

Znam bardzo dobrze: OMAX, MAXIEM i KIMLA.

Moje dane kontaktowe: http://borawskikrzysztof..../p/kontakt.html


Bardzo chętnie skorzystam z pomocy, napisałem do Pana meila.
 
     
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-02-28, 23:15   

Ok. Dziękuję... Czytam go właśnie... ;)
_________________
www.borawskikrzysztof.blogspot.com
 
 
     
Marcin75

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 9
Wysłany: 2011-03-01, 07:30   

Zainteresuj się programem MAXIEM STUDENT - dostępny na stronie www.maxiem.pl (MAXIEM - producent waterjetów należący do amerykańskiej korporacji OMAX). Firma organizuje też praktyki dla studentów. Sporo materiałów na ten temat znajdziesz też na stronie www.maxiem.pl w zakładce aktualności (materiały prasowe). Bogate informacje na ten temat są również dostępne na www.jetsystem.pl.

Pozdrawiam :-)
 
     
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-01, 11:07   

Marcin75, Cześć Marcinie...

No jestem pod wrażeniem profesjonalizmu tego ogłoszenia... Fachowcy je robili... Należy im się dodatkowa premia.

Tylko mam prośbę chłopaki. Piszcie prawdę w tych super hiper ogłoszeniach... Bo to i tak później klient zweryfikuje i jest śmiesznie:

MAXIEM jest tani w eksploatacji
Przede wszystkim MAXIEM jest tani w eksploatacji, dzięki zainstalowanej w maszynie pompie korbowodowej. Pompa ta ma w układzie tylko 1,9 litra oleju, podczas gdy pompa wzmacniaczowa stosowana przez innych producentów waterjetów ma nawet 250 litrów! Pomyślmy chwilę, ten olej trzeba będzie wymienić! Pompa korbowodowa jest dużo mniejsza od wzmacniaczowej i prostsza w obsłudze. Nie powoduje takich drgań, jakie wytwarza wzmacniaczowa. Do tego jest cichsza w czasie pracy. Maszyna z pompą korbowodową nie musi posiadać chłodnicy. To oznacza, że MAXIEM potrzebuje tylko tyle wody, ile jest niezbędne do wykonania cięcia.
_________________
www.borawskikrzysztof.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Modo 2011-03-01, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-01, 19:38   Pompy AccuStream...

Tu masz dużo ciekawych informacji:

http://www.accustream.com/index.html
_________________
www.borawskikrzysztof.blogspot.com
 
 
     
marcin614

Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-11-02, 13:01   

Witam.

Jestem tu nowy. Właśnie zaczynam pisać pracę inżynierską na temat: "Analiza topografii powierzchni próbek wykonanych metodą obróbki wodno ściernej(waterjet)". Zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich którzy posiadają jakąkolwiek literaturę na temat waterjet ponieważ w bibliotece uczelnianej jak i internecie znalazłem tylko powierzchowne informacje.
Próbki będą wykonywane przeze mnie na maszynie uczelnianej
WaterJet Waricut HWM-P1520/1-3D
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Marcin Pyka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group