To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
waterjet.org.pl

Centra obróbkowe AWJ - Pompa AccuStream do OMAX-a...

kali77 - 2011-05-22, 10:24
Temat postu: Pompa AccuStream do OMAX-a...
W związku z dużym zainteresowaniem wymianą starych pomp OMAX-a firma Accustream ma w swojej ofercie taką pompę:

http://borawskikrzysztof....am-do-omax.html

Idą zmiany... Dużymi krokami. Przyszłość to nowoczesne, tanie w eksploatacji pompy wzmacniaczowe.

Wszyscy o tym wiemy, właściwie nic odkrywczego nie napisałem.... :-D

Ale jakby jeszcze ktoś o tym nie wiedział to proszę bardzo, informuję.......

Paweł R. - 2011-05-31, 14:28

życzę powodzenia z taką zamianą, osobiści chciałbym zobaczyć OMAX-a pracującego z taką pompą, pytanie jeszcze jakie są koszty przystosowania maszyny i jej oprogramowania do współpracy ze wzmacniaczem.
Nie zapominaj, że OMAX proponuje zamianę starych pomp na ENDURO.
Poza tym chyba zapomniałeś, że pompy OMAX-a się nie starzeją, przy regularnym serwisowaniu większość elementów po pewnym czasie i tak jest sukcesywnie wymieniane, dlatego nie widzę sensu wymiany całej pompy.
Ale tak, jak napisałem, życzę powodzenia, jestem ciekaw co z tego wyjdzie

kali77 - 2011-05-31, 19:48

Paweł R. napisał/a:
życzę powodzenia z taką zamianą, osobiści chciałbym zobaczyć OMAX-a pracującego z taką pompą, pytanie jeszcze jakie są koszty przystosowania maszyny i jej oprogramowania do współpracy ze wzmacniaczem.
Nie zapominaj, że OMAX proponuje zamianę starych pomp na ENDURO.
Poza tym chyba zapomniałeś, że pompy OMAX-a się nie starzeją, przy regularnym serwisowaniu większość elementów po pewnym czasie i tak jest sukcesywnie wymieniane, dlatego nie widzę sensu wymiany całej pompy.
Ale tak, jak napisałem, życzę powodzenia, jestem ciekaw co z tego wyjdzie

A dziękuję, za dobre słowo. ;) No właśnie jestem w trakcie takiego udoskonalenia. ;)

ENDURO... Cóż... a gdzie ono pracuje? Chciałbym zobaczyć, porównać... z tego co wiem, nic nowego nie wnosi... tylko komplikuje układ... ale nie chcę broń Boże krytykować. Zobaczę to wtedy ocenię. Na dzień dzisiejszy jestem pełen wątpliwości co do tego rozwiązania. Moim zdaniem to zły kierunek rozwoju. Rzeczywistość szybko to zweryfikuje.

Zamiast zmieniać to co zmienili, powinni udoskonalić system chłodzenia... i zejść z ciśnieniem nominalnym tak o 5-10 KSI... to by znacznie wydłużyło żywotność uszczelnień... Może wtedy by wytrzymywały te deklarowane 500h... ale w tych upałach jakie teraz są... uuu... 35 st. C... telefony w serwisie wam się rozdzwonią. Ale to dobrze. Będzie praca.

Nowej generacji wzmacniacze wyprą wszystko inne z rynku. Są doskonalsze, tańsze w zakupie, tańsze w eksploatacji. Pompy nurnikowe od wielu lat nie rozwijają się... To ciągle ta sama technologia.

No niestety starzeją się. Jak wszystko na tym świecie. Właściwie to 4 lata i definitywny koniec wszystkich podzespołów. Remont kapitalny stołu i wymiana pompy. Ale oczywiście to moje subiektywne spostrzeżenia. JS może i na pewno ma inne zdanie. Szanuję to. Mogę podać przykłady jak ktoś sobie życzy.

Są to moje czysto subiektywne spostrzeżenia w tym temacie. Chętnie poznam zdanie innych, szczególnie użytkowników.

Mam zrobione dużo dokumentacji fotograficznej. Chętnie się podzielę jak kogoś to pasjonuje tak jak mnie. :) Zapraszam do Częstochowy podziwiać dzieło jak będzie już skończone. :)

Paweł R. - 2011-06-01, 11:12

kali77 napisał/a:
ENDURO... Cóż... a gdzie ono pracuje? Chciałbym zobaczyć, porównać... z tego co wiem, nic nowego nie wnosi... tylko komplikuje układ... ale nie chcę broń Boże krytykować. Zobaczę to wtedy ocenię. Na dzień dzisiejszy jestem pełen wątpliwości co do tego

taka pompa pracuje w Rosji. A wnosi wiele nowego, np. każda sekcja zamknięta jest osobną klampom, dzięki temu nie ma konieczności rozbierania całej części mokrej w przypadku problemów na jednej sekcji. Ponadto pompa Enduro pozwala na prace przy wyższym ciśnieniu roboczym

kali77 napisał/a:
Zamiast zmieniać to co zmienili, powinni udoskonalić system chłodzenia... i zejść z ciśnieniem nominalnym tak o 5-10 KS

ciśnienie jest ustalane przez operatora, więc jeśli ktoś ma takie życzenie wcale nie musi pracować na maks.
A z chłodzeniem, co tu udoskonalać? w ofercie jest chłodziarka, do klienta należy wybór czy zakupi chłodziarkę, czy będzie częściej wymieniał uszczelnienia.

Paweł R. - 2011-06-01, 11:17

kali77 napisał/a:
Nowej generacji wzmacniacze wyprą wszystko inne z rynku. Są doskonalsze, tańsze w zakupie, tańsze w eksploatacji

pożyjemy zobaczymy, ale jakoś szczerze wątpię w powodzenie tego przedsięwzięcia, ludzie boją się zmian, a jak ktoś już ma korbowód, to wie czego się spodziewać i jak sobie radzić z ewentualnymi naprawami, ale tak jak wcześniej napisałem, jestem ciekaw co z tego wyjdzie i niczego nie chce przesądzać, życzę powodzenia!

kali77 - 2011-06-02, 16:14

Ekonomia zadecyduje...

Nie ma znaczenia kto i czego się boi.... Do odważnych Świat należy... :-D

Wzmacniacze są dużo tańsze w eksploatacji i łatwiejsze w obsłudze serwisowej. Wiem to najlepiej, chyba jako jedyny w Polsce.... ha ha ha.... tak się ułożyło.... :-)
Robię jedne i drugie jednocześnie i mogę porównać na bieżąco co tu jest lepsze, a co nie...

Moja opinia: Wzmacniacz miażdży korbowodówki.

To tylko kwestia czasu.... zobaczysz.....

I jeszcze raz dziękuję za życzenie powodzenia... miło wiedzieć, że JS wspiera duchem tą słuszną ideę... ;)

Paweł R. - 2011-06-02, 22:35

kali77 napisał/a:
Moja opinia: Wzmacniacz miażdży korbowodówki.

To tylko kwestia czasu.... zobaczysz

Masz racje, to Twoja opinia, zobaczymy...

kali77 napisał/a:
I jeszcze raz dziękuję za życzenie powodzenia... miło wiedzieć, że JS wspiera duchem tą słuszną ideę.

żebyśmy mięli jasność, nie wypowiadam się w imieniu całego JS i nigdy nie wypowiadałem, na forum zamieszczam własne opinię.

kali77 - 2011-09-30, 21:55

Paweł R. napisał/a:
kali77 napisał/a:
Nowej generacji wzmacniacze wyprą wszystko inne z rynku. Są doskonalsze, tańsze w zakupie, tańsze w eksploatacji

pożyjemy zobaczymy, ale jakoś szczerze wątpię w powodzenie tego przedsięwzięcia, ludzie boją się zmian, a jak ktoś już ma korbowód, to wie czego się spodziewać i jak sobie radzić z ewentualnymi naprawami, ale tak jak wcześniej napisałem, jestem ciekaw co z tego wyjdzie i niczego nie chce przesądzać, życzę powodzenia!

Pomimo Twoich wątpliwości czas jednak pokazał, że się jednak udało. :-D

Pompa wzmacniaczowa pięknie współpracuje ze stołem i oprogramowaniem OMAX.

Tak jak już dawno mówiłem... Czas korbowodówek się skończył.......
Wzmacniacze są o klasę wyżej, są po prostu dużo lepsze...
To już fakt.

Jarek - 2011-10-05, 16:59

kali77 napisał/a:
Pompa wzmacniaczowa pięknie współpracuje ze stołem i oprogramowaniem OMAX.

Jak działa przebijanie czy cięcie przy niskim ciśnieniu, czy te opcje są także obsługiwane. Jak to się udało zrealizować z czysto technicznego punktu widzenia.

Jarek

kali77 - 2011-10-06, 19:38

Oczywiście, że są....
Ale to już za szczegółowe informacje techniczne. ;)
A wiadomo, informacja na tym świecie kosztuje. ;)

Najważniejsze, że wszystko działa i Klient jest zadowolony.
W końcu przecież wszyscy tu jesteśmy w tej branży właśnie po to.
http://borawskikrzysztof....am-do-omax.html

Paweł R. - 2011-10-06, 20:41

Jarek napisał/a:
Jak działa przebijanie czy cięcie przy niskim ciśnieniu, czy te opcje są także obsługiwane. Jak to się udało zrealizować z czysto technicznego punktu widzenia.

akurat to jest bardzo proste do zrealizowania, wystarczy wykorzystać dwa sygnały z kontrolera i doprowadzić je do pompy, o ile dobrze pamiętam jest to +10VDC.
Ciekawi mnie natomiast jak jest rozwiązane przebijanie kruchych materiałów, bo nie ma tam możliwości "budowania" ciśnienia po przez rozpędzanie silnika elektrycznego zmieniając przyspieszenie na falowniku. Zatem jedyną możliwością jest zastosowanie specjalnej głowicy do kruchych materiałów, ostatnio chyba ktoś z Kimli chwalił się tutaj takim patentem..